Daşınmaz əmlakın konsaltinqi daşınmaz əmlak obyektlərinin əldə edilməsi, idarə olunması, inkişaf etdirilməsi və satışı məsələləri üzrə xidmətlərin geniş spektridir. Şirkətimizin konsaltinq sahəsində mühüm rəqabət üstünlüyü bütün daşınmaz əmlak tipləri ilə geniş iş təcrübəsidir. Şirkətimizin mütəxəssisləri tikinti və memarlıq, marketinq, dəyər mühəndisliyi və texniki nəzarət, habelə hüquqi müşayiət sahələrində etibarlı tərəfdaşlara malikdir. Şirkətimiz böyük layihələrlə iş təcrübəsinə malikldir, bu da qoyulmuş vəzifələri maksimum səmərəli şəkildə həll etməyə imkan verir və hətta ən mürəkkəb və qeyri-standart vəziyyətlərdə nəticənin əldə olunmasını təmin edir.
Şirkətimiz daşınmaz əmlakın konsaltinqi sahəsində həm profil, həm də qeyri-profil daşınmaz əmlak obyektlərinin kompleks idarə olunmasını təklif edir, o cümlədən:
“İNVEST-EM” MMC 2015-ci ildə təsis edilsə də, şirkətimizin mütəxəssisləri 10-15 illik qiymətləndirici təcrübəsinə malikdirlər. Mütəxəssislər işlədikləri dövr ərzində çox sayda obyektlərin (böyük sənaye obyektləri, yaşayış, qeyri-yaşayış və müxtəlif daşınan əmlaklar- sənaye avadanlıqları, nəqliyyat vasitələri, inşaat mexanizmləri, orqtexnika, mebellər və s.) qiymətləndirilməsini icra etmişlər. Bu sahədə geniş təcrübəyə və qiymətləndirmə üzrə uyğun ixtisasa və sertifikata malikdirlər.
Bir qiymətləndirmə şirkəti olaraq “İNVEST-EM” MMC -nin əsas prinsipi şəffaflıq və reallıq və heç bir tərəf tutmadan qiymətləndirməni real bazara uyğun yerinə yetirməkdir. Məqsədimiz gələcəkdə də işimizi bu qayda və bu prinsiplərlə davam etdirməkdir.
“İNVEST-EM” MMC –nin əsas fəaliyyəti aşağıdakılardan ibarətdir:
Girov predimeti, əmlakın balansa qəbul edilməsi, vergiyə cəlb edilməsi, sığorta dəyərinin müəyyən edilməsi, alqı-satqı, pay bölgüsü, məhkəmə- ekspertiza üçün və s. məqsədlərlə daşınmaz və daşınan əmlakların qiymətləndirilməsi;
Daşınmaz və daşınan əmlakların inventarizasiyası;
Verilmiş kordinatlar əsasında torpaq sahələrinin sərhədlərinin müəyyən edilməsi.
Vergi konsaltinqi
Vergiqoyma sahəsində xidmətlərin göstərilməsi zamanı şirkətimizin mütəxəssisləri hər bir müştərinin sahəvi spesifikliyini, təşkilati strukturunu və konkret biznes vəziyyətini nəzərə alırlar. Vergi məsləhətçiliyi sahəsində çoxillik təcrübəmiz bizə Azərbaycan Respublikasının vergi qanunvericiliyi və beynəlxalq vergi qanunvericliyi və müxtəlif vəziyyətlərdə onun normalarının tətbiqi təcrübəsi  sahəsində biliklərimizə əsaslanan optimal ekspert qərarları təqdim etməyə imkan verir.
Konsaltinq
– Potensial bazarın strukturunu, həcmini və tələblərini müəyyən etmək məqsədilə marketinq tədqiqatları;
– Marketinq, logistik, təşkilati, maliyyə məsələlərinin və mövcud biznesə inteqrasiya məsələlərinin işlənilməsini, habelə layihənin səmərəliliyinin müəyyənləşdirilməsini əhatə edən biznes-planın işlənib hazırlanması;
– Layihənin reallaşdırılması ilə bağlı risklərin təhlili, nəzərə alınması və onların azaldılması üzrə tədbirlərin işlənib hazırlanması;

Консультации по недвижимости - это широкий спектр услуг по приобретению, управлению, развитию и продаже недвижимости. Важным конкурентным преимуществом нашей компании в сфере консалтинга является большой опыт работы со всеми видами недвижимости. Наши специалисты имеют надежных партнеров в области строительства и архитектуры, маркетинга, стоимостной инженерии и технического контроля, а также юридической поддержки. Наша компания имеет опыт работы с крупными проектами, что позволяет максимально эффективно решать поставленные задачи и обеспечивать результат даже в самых сложных и нестандартных ситуациях.
Наша компания предлагает комплексное управление как профильной, так и непрофильной недвижимостью в сфере консалтинга недвижимости, в том числе:
Несмотря на то, что наша компания была создана в 2015 году, опыт ее проведения составляет 10-15 лет. За время работы специалисты оценили большое количество объектов (крупные производственные объекты, жилое, нежилое и различное движимое имущество - промышленное оборудование, автотранспорт, строительная техника, оргтехника, мебель и др.). Они имеют большой опыт работы в этой области и соответствующую квалификацию и сертификаты для оценки.
Основным принципом ООО «ИНВЕСТ-ЭМ» как оценочной компании является прозрачность, реалистичность и беспристрастность оценки в соответствии с реальным рынком. Наша цель - продолжить работу с этими правилами и принципами в будущем.
Основными видами деятельности ООО «ИНВЕСТ-ЭМ» являются:
Предмет залога, принятие имущества на баланс, налогообложение, определение страховой стоимости, купля-продажа, распределение акций, судебно-медицинская экспертиза и др. оценка недвижимого и движимого имущества по целям;
Инвентаризация недвижимого и движимого имущества;
Определение границ земельных участков по заданным координатам.
Налоговый консалтинг
При оказании услуг в сфере налогообложения специалисты нашей компании учитывают отраслевую специфику, организационную структуру и конкретную бизнес-ситуацию каждого клиента. Наш обширный опыт в области налогового консалтинга позволяет нам предоставлять оптимальные экспертные решения на основе наших знаний в области налогового законодательства Азербайджанской Республики и международного налогового законодательства и практики применения его норм в различных ситуациях.
– Маркетинговые исследования для определения структуры, размера и требований потенциального рынка;
– Разработка бизнес-плана, охватывающего маркетинг, логистику, организационные, финансовые вопросы и интеграцию в существующий бизнес, а также определение эффективности проекта;
– Анализ рисков, связанных с реализацией проекта, рассмотрение и разработка мероприятий по их снижению;